Arhitekta redzējums

Projekta autors  - atzīts Latvijas arhitekts Pēteris Blūms - apgalvo: "Tas ir vēstures turpinājums, nevis revolucionārs pārtraukums..."
 

 

"Dzīvojamās ēkas Tīklu un Ogļu ielas stūri nav oficiāli aizsargāti kultūras pieminekļi, bet tas nav traucējis tos atjaunot ar  rūpību, cieņu un iejūtību, kas darītu godu jebkuras arhitektūras šedevra atdzimšanai. 

Ne katra vieta vai ēka pēc atjaunošanas iegūst atzinību un reputāciju, tā ir jānopelna, jāizcīna. 

Mēs savā priekšā redzam it kā ierastu ainu ar parastām, kaut tikko atjaunotām, glītām ēkām. It kā nekas īpaši neliecina par to, ka tās varētu būt ievērojamas, bet tomēr tas tā ir. Pirmā izcilība ir atjaunotā mūra ēka, kas celta pēc lieliska arhitekta, izcilas un traģiskas personības Mārtiņa Ņukšas projekta, kurš 2 gadus bijis Sevastopoles galvenais arhitekts, strādājis par Marseļas galvenā arhitekta palīgu, bijis sūtnis daudzās Eiropas valstīs un nošauts Soļikamskas cietumā 1942. gadā. 
 

Šī it kā vienkāršā ēka mūsu acīs iegūst nedaudz citu vērtību, ja mēs uzzinām ka tā ir vienīga jūgendstila mūra ēka Ķīpsalā! Turklāt -  ar autentiski atjaunotu galvenās fasādes veidolu! 
 

Otrs unikalitātes piesitiens saistāms ar vairāk kā 100 gadus senu pastkarti, kur attēlota neliela koka ēka uz Tīklu un Ogļu ielas stūra. Ja jūs paņemsiet rokās šo attēlu un paskatīsieties uz to pašu vietu šodien, jūs nepārprotami sapratīsiet – šis vēstures mirklis uz pastkartes nav izgaisis, tas joprojām ir šeit, jo ir saglabāts. 
 

Trešais izcilais retums ir unikālie reklāmas uzraksti, kuri ir radušies vēl pirms 1. Pasaules kara. Tie, cik zināms,  ir vienīgie uz koka gleznotie oriģinālie, restaurētie ielu reklāmas objekti, kas apskatāmi Rīgā. 

Mēs neapgalvojam, ka šīs ēkas ir pilnībā restaurētas un ir kā veco laiku Rīgas muzejs. Mēs apgalvojam, ka šajās ēkas ir daudz restaurētu detaļu un daudz gaismas, mūsdienu kvalitātes, komforta. Daudz patiesas Ķīpsalas. 
 

Tas ir vēstures turpinājums, nevis revolucionārs pārtraukums..." 

 

Pēteris Blūms

 

Ķīpsalā atgriežas jūgendstils (Dienas Bizness)

http://www.db.lv/reklamraksti/kipsala-atgriezas-jugendstils-463382?utm_campaign=footer_news&utm_source=startpage_bottom